Ürünler

EYB60-D OTOMATİK KENAR BANTLAMA MAKİNASI

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

TEKNİK DEĞERLER

EYB60-D

Parça boyu : min 180mm

Parça kalınlığı  : 10-55mm

Bant kalınlıkları  : 0,5-0,3mm(azami bant yüksekliği 30mm)

  0,5-1mm(azmi bant yüksekliği 60mm)

İç bükey radius : min 25mm

Besleme hızı  : 3-9m/dak

Kurulu güç : 3.5kW

Elektrik bağlantısı : 380V- 3 Faz – 5-Hz

Pnömatik bağlantı : 6 Bar

Çalışma yüksekliği : 850-900mm

Makine ölçüleri  : Boy: 1200, En: 850, Yükseklik: 900 mm

Makine ağırlığı : 400kg

 

 

KUTLU MAKİNE ünvanıyla üretimini yaptığımız EYB60-D model makinemiz kalınlığı 0.4 mm’den 3 mm’ye kadar olan melamin, pvc ve doğal kaplama kenar bantlarını Hot-melt (Boncuk tutkal) kullanarak ahşap malzemeye yapıştırma olayını gerçekleştirir. 

Bu modelimiz estetikle fonksiyonların uzlaştığı bir makine kavramını da temsil etmektedir. Değişik şekillerdeki parçaların (hem iç ve dış bükey şekilli parçalar, hem de düz parçalar) verimli ve güvenli bir şekilde bantlanması bu makinelerle mümkün olmaktadır.

Makinenin Ana Özellikleri

Tutkal kazanı çift millidir, bu sebeple radiuslu parçalarda tutkal kenar bandının arkasına sürülür. Düz kenarlı parçalarda tutkal ahşap parçanın kenarına sürülür. Tutkal kazanı tutkal sürme merdanelerinin altındadır.

Tutkal sıcaklığı elektronik termokupl ile kontrol edilmektedir. Kenar bandı besleme magazini, hem rulo hem de şerit halindeki kenar bandını otomatik olarak sürer. Rulodan beslenen kenar bandı otomatik giyotin makas ile elektronik metraj ölçüm sisteminin komutuna uygun boyda kesilir.

İsteğe bağlı olarak kolayca sökülebilen otomatik parça sürücü robotu sürme hareketini, sistemin ana hareket kaynağından baskı kuvvetini ise pnömatik silindirden almaktadır.

Özellikle soğuk çalışma ortamlarında daha homojen bir yapışmanın gerçekleştirilebilmesi için (EYB60-D) model makinemizde sıcak hava üfleme sistemiyle çalışan ön ısıtıcı ünitesi bulunmaktadır. (0-45°) açı ayarı yapabilen ön tabla açılı kenarlara bant yapıştırılmasına imkan tanır. 

Otomatik bant çekme bölümü bir adet motor tahrikli pnömatik makara ile bir adet avare makara grubundan oluşmaktadır.

Robot olarak tanımladığımız pnömatik baskı ünitesi eğri ve düz kenarlara tutkallı bantın homojen olarak yapışmasını sağlar.